Prawo i gospodarka

Prawo działalności gospodarczej – korzystne zmiany dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy doczekali się nowego projektu ustawy: Prawo działalności gospodarczej. Ma ona pełnić funkcję gwaranta podstawowych praw właścicieli firm.

Projekt ustawy po zmianach ma poprawić funkcjonowanie pojęcia wolności gospodarczej i wprowadzić ułatwienia dla przedsiębiorców.
Jedną ze zmian jest modyfikacja definicji działalności gospodarczej. W nowym projekcie znajdzie się zapis, że działalność gospodarcza jest stałą dziedziną zarobkową lub mającą inny cel gospodarczy, wykonywaną na własne ryzyko w sposób trwale zorganizowany i ciągły. Jest to odpowiedź ustawodawców na potrzeby aktualnej sytuacji gospodarczej w kraju.

Czytaj dalej...

Jak podaje Konfederacja Lewiatan: Liczba przeszkód dla biznesu stale rośnie!

Czarna Lista Barier 2014: Przeszkód dla biznesu jest już ponad 450

Jak co roku Konfederacja Lewiatan przygotowała raport dotyczący rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Okazało się, że na stworzonej liście pn. "Czarna Lista Barier", liczba przeszkód dla biznesu wzrosła aż o 43 przeszkody od ubiegłorocznego notowania. 

Czytaj dalej...

Czas na wprowadzenie technologii ułatwiającej funkcjonowanie sądów!

System elektronicznego potwierdzenia odbioru przesyłek sądowych (EPO) – technologia istnieje od 30 lat. Najwyższa pora, by wdrożyć ją w polskich sądach.Doręczenie pism w sprawach sądowych w Polsce jest niepotrzebnie sformalizowane i oparte o XIX-wieczne technologie. Niestety w najbliższych latach nie można liczyć na zmianę kodeksów postępowań, której celem byłaby racjonalizacja procesu doręczenia. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Jesteś tu pierwszy raz?Zostańmy w kontakcie

RSS

Partnerzy:

Konfederacja Lewiatan  Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza Fundacja Światowego Tygodnia PrzedsiębiorczościLuxembourg-Poland Business ClubMidlands Polish Business ClubZaangażowanie Społeczne

×
Biuletyn

Jesteś tutaj pierwszy raz?

Pozostaw maila i polub naszego fanpage, a zawsze będziesz na bieżąco!
Otrzymasz zaproszenia na spotkania klubu, konferencje i specjalne oferty współpracy.
Imię (*) Wpisz imię
E-mail (*) Wpisz email
Miasto Invalid Input

Nieprawidłowe dane

Etykieta w biznesie