Jak podaje Konfederacja Lewiatan: Liczba przeszkód dla biznesu stale rośnie!

Czarna Lista Barier 2014: Przeszkód dla biznesu jest już ponad 450

Jak co roku Konfederacja Lewiatan przygotowała raport dotyczący rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Okazało się, że na stworzonej liście pn. "Czarna Lista Barier", liczba przeszkód dla biznesu wzrosła aż o 43 przeszkody od ubiegłorocznego notowania. 

W raporcie szczegółowo opisano 460 barier, które ograniczają rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Podzielono je na kilka głównych kategorii, w tym m.in. ogólnogospodarcze, związane ze stosunkami pracy, związane z korzystaniem z funduszy strukturalnych, związane z ochroną środowiska oraz branżowe i podatkowe. Do każdej wymienionej przeszkody dołączono rekomendacje konkretnych zmian.

Autorzy raportu wskazują, że w ostatnim roku wprowadzono kilka korzystnych zmian, ale mimo to liczba barier - zamiast spaść - kolejny rok z rzędu wzrosła (w 2013 r. w raporcie przedstawiono 417 przeszkód, czyli o ponad 40 mniej).

"Naszą przedsiębiorczość ograniczają zbyt wysokie podatki i składki na ubezpieczenia społeczne, biorąc pod uwagę obecny poziom rozwoju gospodarczego, sztywne prawo pracy, niedopasowanie systemu edukacji do bieżących potrzeb i trendów gospodarki, niska efektywność zamówień publicznych czy przewlekłe i kosztowne dochodzenie należności. Źródłem większości barier jest nieefektywny system stanowienia prawa" - komentuje Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Z "Czarną Listą Barier dla rozwoju przedsiębiorczości 2014" można zapoznać się pod linkiem:
http://konfederacjalewiatan.pl/dla_mediow/informacje_prasowe/1/_files/2014_05/clb2014_2_.pdf

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Jesteś tu pierwszy raz?Zostańmy w kontakcie

RSS

Partnerzy:

Konfederacja Lewiatan  Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza Fundacja Światowego Tygodnia PrzedsiębiorczościLuxembourg-Poland Business ClubMidlands Polish Business ClubZaangażowanie Społeczne

×
Biuletyn

Jesteś tutaj pierwszy raz?

Pozostaw maila i polub naszego fanpage, a zawsze będziesz na bieżąco!
Otrzymasz zaproszenia na spotkania klubu, konferencje i specjalne oferty współpracy.
Imię (*) Wpisz imię
E-mail (*) Wpisz email
Miasto Invalid Input

Nieprawidłowe dane

Etykieta w biznesie