Warning: Creating default object from empty value in /home/plbclub/domains/plbclub.pl/public_html/plugins/k2/jsk2/jsk2.php on line 78

Mentoring "Podaj Dalej" Wyróżniony

Naszym celem jest stworzenie kręgu przedsiębiorczego mentoringu "podaj dalej". Firmy działające na polskim rynku od 18 miesięcy mają już za sobą pierwsze problemy dotyczące spraw urzędowych i biznesowych.  Poprzez projekt chcemy pomóc przedsiębiorcom w dążeniu do "dorosłości w branży". Dzięki nam biznesmen stawiający pierwsze kroki w prowadzeniu działalności będzie mógł poczuć się pewnie, bo będzie pod opieką zawsze służącego radą doświadczonego już mentora.

Mentoring?

Genezy mentoringu możemy doszukiwać się już w starożytności. Samo słowo pochodzi z mitu opisanego w „Iliadzie”, w którym to Odyseusz wyruszając pod Troję poprosił starszego mędrca, imieniem Mentor o opiekę nad żoną i synem podczas swojej nieobecności.

Idąc w ślady Odyseusza, kiedy przedsiębiorca nie może poradzić sobie z trudnościami na początku prowadzenia działalności zwraca się po radę do osoby bardziej doświadczonej w branży, aby pomogła mu pokierować biznesem i pokonać wszystkie przeszkody.

Mentoring jest narzędziem, które w praktyce polega na tworzeniu relacji partnerskiej w strukturze mentor - nauczyciel, a mentee - uczeń, gdzie kluczowy aspekt to ciągły rozwój i wparcie. Ma on na celu zlikwidowanie wszelkich blokad, które nie pozwalają mentee na realizacją samego siebie.

Mentorem może zostać osoba posiadająca dłuższy staż na rynku i będzie pełnić rolę przyjaciela i zaufanego doradcy w kontekście biznesowym. Dzięki regularnym spotkaniom mentee pozna swoje mocne strony i znajdzie motywację do realizacji własnego potencjału, co w przełożeniu na prowadzenie działalności jest gwarancją sukcesu!

DLACZEGO?

Prowadzenie działalności jest często bardzo trudne, a to dzięki wielu przeszkodom, które wydają się nie do przejścia dla właścicieli wielu firm. Zależy nam, aby w pierwszym - tym najtrudniejszym okresie prowadzenia przedsiębiorstwa każdy właściciel, który weźmie udział w projekcie miał wsparcie.

Inspiracją dla nas był jeden z amerykańskich filmów o tym samym tytule. "Pomyśl, co mógłbyś zrobić aby świat stał się lepszy i wprowadź to w życie" - to praca domowa, którą nowy nauczyciel zadał swoim uczniom. Jeden z chłopców potraktował zadanie bardzo poważnie i wymyślił ruch "podaj dalej": "Znajdź trzy osoby, którym pomożesz. Musi to być coś, czego nie mogli zrobić sami. W zamian niech oni pomogą trzem następnym osobom itd. Powstanie wówczas piramida dobra..." i rzeczywiście plan wcielony w życie dawał niesamowite efekty od samego początku.

Naszą misją jest zaszczepienie wśród biznesmenów właśnie takiej woli pomocy, co będzie fundamentem do ewoluowania idei projektu a także osób, którym w pierwszej edycji naszego projektu wiele dała wiedza i doświadczenie mentorów dzięki czemu sami zaczną pomagać i podawać cenne rady kolejnym pokoleniom przedsiębiorców.

Chcesz razem z nami budować nową rzeczywistość? Potrzebujesz wsparcia i biznesowego przyjaciela, który będzie towarzyszył Ci w trudnej drodze do osiągnięcia sukcesu? A może chciałbyś zostać mentorem i dzielić się swoją wiedzą opartą na doświadczeniu z innymi?

Nie czekaj, dołącz do nas JUŻ DZIŚ!

Udział w projekcie Mentoring "Podaj Dalej"
 1. Imię i Nazwisko(*)
  Please type your full name.
 2. E-mail(*)
  Invalid email address.
 3. Telefon
  Invalid Input
 4. WWW(*)
  Invalid Input
  Link do strony lub profilu społecznościowego
 5. Status(*)
  Invalid Input
 6.  
 1. Kilka słów o sobie(*)
  Invalid Input
 2. Jak możemy Ci pomóc?
  Invalid Input
 3. Załącznik
  Invalid Input
 4. Nieprawidłowe dane
 5.   

 Pamiętaj! Dając zyskujesz podwójnie - zatem, PODAJ DALEJ!
Ostatnio zmienianyniedziela, 19 październik 2014 19:08

Media

Jesteś tu pierwszy raz?Zostańmy w kontakcie

RSS

Partnerzy:

Konfederacja Lewiatan  Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza Fundacja Światowego Tygodnia PrzedsiębiorczościLuxembourg-Poland Business ClubMidlands Polish Business ClubZaangażowanie Społeczne

×
Biuletyn

Jesteś tutaj pierwszy raz?

Pozostaw maila i polub naszego fanpage, a zawsze będziesz na bieżąco!
Otrzymasz zaproszenia na spotkania klubu, konferencje i specjalne oferty współpracy.
Imię (*) Wpisz imię
E-mail (*) Wpisz email
Miasto Invalid Input

Nieprawidłowe dane

Etykieta w biznesie