Kultura i biznes

Dołączyliśmy do Koalicji na Rzecz Przedsiębiorczości

Dołączyliśmy do Koalicji na Rzecz Przedsiębiorczości

„Polska jest krajem, który przez lata musiał mierzyć się z wieloma trudnościami. Ale w efekcie tych zmagań wyrosło pokolenie przedsiębiorców, którzy są bardziej zdeterminowani i wytrwali w dążeniu do sukcesu. To właśnie ci przedsiębiorcy zasługują na szczególne uznanie.” - Jonathan Ortmans, prezydent Global Entrepreneurship Week

I właśnie dlatego nie mogło nas zabraknąć w Koalicji na Rzecz Przedsiębiorczości w Polsce. Polish Business Club jako podmiot poczuwający się do współodpowiedzialności w promowaniu polskich przedsiębiorców oraz organizacja licząca się w świecie biznesu, stał się członkiem porozumienia firm, organizacji pozarządowych, instytucji państwowych oraz uniwersytetów, pracujących na rzecz przedsiębiorczości w Polsce. Akcja została zapoczątkowana przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Gala podpisania porozumienia odbyła się 18 listopada w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich W Warszawie, w samym środku pulsującego biznesem centrum stolicy. W gronie organizacji, które dołączyły do konferencji znalazły się także: Konfederacja Lewiatan, Polska Agencja Rozwoju Regionalnego, Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Fundacja Przedsiębiorczości, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, Amway Polska, Europejski Fundusz Leasingowy, Akademia Leona Koźmińskiego, Sieć Przedsiębiorczych kobiet i Nestle Polska. Wszyscy oni wiedzą, że jedynie wspólne działania na rzecz przedsiębiorczości w Polsce może przynieść systemowe zmiany.

Polish Business Club, jako organizacja, której na sercu leży ułatwianie przedsiębiorcom pracy, rozwoju i konkurencyjności, doskonale wiemy, że puls biznesu nie bije jedynie w centralnej Polsce. Naszym zadaniem w ramach Koalicji będzie promowanie małych i średnich firm z całego kraju, jak również polskich przedsiębiorców na świecie.

Dodatkowo, Polish Business Club, zajmie się inicjatywami społecznymi, których misją będzie szeroko rozumiana pomoc oraz zwiększenie efektywności działań małych i średnich biznesów.