Kultura i biznes

Nowa bezpłatna aplikacja dla przedsiębiorców

Nowa bezpłatna aplikacja dla przedsiębiorców!

Aplikacja Warszawa dla Biznesu ma za zadanie ułatwić przedsiębiorcom dostęp do informacji o aktualnych usługach wsparcia oferowanych przez instytucje otoczenia biznesu działające na terenie Warszawy.

"Muszę znaleźć prawnika, dystrybutora, a także partnerów handlowych. Muszę zająć się brakującymi rozwiązaniami technologicznymi. Szukam pożyczki na preferencyjnych warunkach. Jak mam się do tego zabrać?" - z takimi pytaniami przedsiębiorcy zwracają się do ośrodka Enterprise Europe Network przy PARP, którego celem jest pomoc firmom maksymalnie wykorzystać ich potencjał innowacyjny i wspieranie ich działalności na rynkach zagranicznych.

- Ustalenie przez przedsiębiorcę, kto i jak może mu pomóc, jest często bardzo skomplikowane i czasochłonne. Oferta instytucji otoczenia biznesu jest bogata, ale coraz częściej wyzwaniem staje się znalezienie instrumentu, który najlepiej odpowiadałby oczekiwaniom, potrzebom i profilowi danej firmy. Chcielibyśmy, aby przedsiębiorca nie był odsyłany od drzwi do drzwi. Dlatego stworzyliśmy Warszawę dla Biznesu - jedno miejsce, które pozwala jednym kliknięciem myszy znaleźć usługi wspierające aktywność firm na rynkach zagranicznych oraz ich działalność innowacyjną - powiedziała podczas konferencji prasowej zorganizowanej w ramach XIV Forum Edukacyjnego MSP Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Usługi doradcze i informacyjne z zakresu prawa zagranicznego, prawa Unii Europejskiej, prawa własności intelektualnej, zamówień publicznych a także pomoc w eksporcie, transfer technologii, finansowanie działalności, rozwiązywanie sporów transgranicznych - to niektóre z instrumentów wsparcia, które przedsiębiorca może wyszukać dzięki Warszawie dla Biznesu. Wystarczy tylko wejść na stronę, wybrać interesującą nas usługę i zadzwonić do właściwego eksperta. Aplikacja jest dostępna również przez urządzenia mobilne (smartfon lub tablet), umożliwiając szybki przegląd aktualnych usług wsparcia, bazę instytucji otoczenia biznesu, ich lokalizację oraz bezpośredni kontakt do ekspertów.

Nowa aplikacja przeznaczona jest zarówno dla dużych korporacji, jak i dla małych i średnich firm. Poprzez uruchomienie Warszawy dla Biznesu chcemy zachęcić do działania wszystkich, którzy planują rozpocząć lub rozwijać własny biznes a nie wiedzą, do kogo mogą zwrócić się o pomoc.

Warszawa dla Biznesu jest efektem intensywnej współpracy ponad 20 wiodących organizacji wspierających rozwój przedsiębiorczości, takich jak: Ministerstwo Gospodarki, Urząd Patentowy RP, e-PUNKT, Izba Celna, Europejskie Centrum Konsumenckie, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A., Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera czy Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA. Mamy nadzieję, że współpraca instytucji otoczenia biznesu będzie się pogłębiała i Warszawa dla Biznesu stanie się kompendium wsparcia dla przedsiębiorstw zainteresowanych rozpoczęciem lub rozwojem swojego biznesu w Warszawie.

Strona aplikacji www.warszawadlabiznesu.een.org.pl