Patronaty

Kongres 60 Milionów

Kongres 60 Milionów

Szanowni Państwo,

Komitet Organizacyjny Kongresu 60 Milionów Globalnego Zjazdu Polonii ma zaszczyt zaprosić na kolejną edycję tego wydarzenia, która odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia 2018 r. w G2A Arena, Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

Link do broszury na temat kongresu 60mil w PDF

Intencją przyświecającą organizatorom Kongresu jest zdefiniowanie aktualnego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w kraju i za granicą oraz określenie wagi tej współpracy wraz z płynącymi z niej korzyściami. Podstawowym celem debaty podczas spotkania jest identyfikowanie tych płaszczyzn kooperacji, na których warto rozwijać i umacniać dotychczasowe relacje, a także poszukiwanie nowych, istotnych z ekonomicznego i wizerunkowego punktu widzenia obszarów wspólnego działania. Obchody przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowią doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru.

Niniejsza edycja wieńczy cykl spotkań w ramach idei 60 milionów w 2018 r. Dwa poprzednie kongresy 60 Milionów - Miami oraz 60 Milionów - Bufallo zgromadziły przedstawicieli Polonii z ponad dwudziestu krajów, i obfitowały w wiele ciekawych dyskusji i wystąpień poruszających kluczowe i aktualne zagadnienia dla Polaków jako narodu jak np.: wykorzystywanie potencjału 20 milionowej diaspory do tworzenia siły gospodarczej i politycznej, wprowadzanie polskich firm na rynki zagraniczne, promocja wizerunku Polski oraz atrakcyjności naszej gospodarki, współpraca pomiędzy regionami świata i Polski czy tworzenie nowych instrumentów finansowych do skuteczniejszego przepływu polonijnego kapitału do Polski.

Dbając o różnorodność i poziom dyskutowanych tematów zaprosiliśmy wielu znamienitych prelegentów m.in. Ritę Cosby, Tomasza Bednarka, ministra Adama Hamryszczaka, marszałka Władysława Ortyla, Posła Wojciecha Buczaka, Zbigniewa Inglota (Prezes Inglot sp. z o.o.), MEP Zjednoczonego Królestwa Daniela Kawczyńskiego, , Prezesa Krzysztofa Przybyła (Teraz Polska), Mariusza Tywoniuka (Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza), Jerzego Byczyńskiego (British – Poles Initiative), Łukasza Kędzierskiego (Oslo Investors Club), Sabinę Klimek (byłą Konsul), Angelikę Jarosławską (Polska 3.0.) i wielu innych znamienitych przedsiębiorców, polityków, przedstawicieli świata nauki. Państwa obecność na Kongresie podkreśli rangę wydarzenia i pokaże, że Polacy choć rozproszeni po całym świecie są zjednoczeni i mówią jednym głosem.

Aby bliżej Państwo mogli zaznajomić się z programem kongresu zachęcamy do odwiedzenia strony www.60mln.pl.

Nasze wydarzenie promujemy również na portalu społecznościowym, stąd nasza serdeczna prośba o promocję kongresu na Państwa stronach Facebooka (https://www.facebook.com/g2aarena/photos/a.1660508794271505.1073741833.1652912678364450/2109593782696335/?type=3&theater).

Będziemy zaszczyceni przyjęciem naszego zaproszenia do aktywnego współtworzenia kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji