Patronaty

Zmienia Się!

Zmienia Się!

11 stycznia 2014 r. w Akademii im. Leona Koźmińskiego odbędzie się organizowana przez Sieć Sensownego Biznesu Niekonferencja "Zmienia Się!". Jej celem będzie zebranie liderów zmian i innowatorów, aby wspólnie dyskutować o fundamentalnych zmianach zachodzących na naszych oczach oraz o zagrożeniach i możliwościach z nimi związanymi.

Z jednej strony możemy obserwować duże zmiany w postawach, priorytetach i świadomości ludzi. Z drugiej strony nowa technologia, ruchy i innowacje otwierają nowe możliwości odblokowując ogromne pokłady kreatywności. Będziemy dyskutować o tym co nowe trendy i związane z nimi nowe style życia, ruchy społeczne, a także modele biznesowe mogą znaczyć dla konkretnego człowieka, firmy, pracownika, konsumenta czy całego społeczeństwa.

Niekonferencja
Zależy nam na włączeniu do dyskusji wszystkich liderów zmian, innowatorów i wszystkich innych osób chcących aktywnie współtworzyć wspólną rzeczywistość. Chcemy łączyć środowiska kreatywne, alternatywne, startupowe, organizacje pozarządowe, dziennikarzy, dyrektorów, managerów oraz innych biznesowych innowatorów.

Do środowisk "alternatywno-kreatywnych" docieramy dzięki m.in. największej tego rodzaju społeczności w Polsce, czyli Cohabitat. W przypadku start-upów naszymi patronami są Activatorium oraz Grow Up Start Up. Poprzez CR Navigator docieramy do środowiska CSR. Z kolei zaangażowanie m.in Johana Goreckiego z Globe Forum oraz Business Dialog pozwoli na dotarcie do środowiska biznesowego. Relacje ze środowiskiem ekonomii społecznej i NGOs utrzymujemy poprzez m.in. zaangażowanie zlepszejpołki.pl, FRSO oraz ekonomiaspoleczna.pl.

Format Niekonferencji (Unconference) odchodzi od tradycyjnych, odgórnie zorganizowanych, formalnych i drogich konferencji w kierunku otwartego wydarzenia, współtworzenia programu i nieformalnej atmosfery. Celem Niekonferencji jest stworzenie przestrzeni do swobodnej interakcji i dyskusji pomiędzy wszystkimi uczestnikami.

Zmienia Się świadomość

Firmy i NGOsy, twórcy i startupowcy, pracownicy i konsumenci zmieniają swoje postawy i priorytety. Moc tej zmiany leży w jej masowości. Z perspektywy jednego człowieka być może nie są one, aż tak gigantyczne jednak, gdy "połączymy kropki" możemy zobaczyć wiele ważnych przeplatających się trendów. Jednym z nich jest np. niezauważany jeszcze powszechnie skutek kryzysu finansowego jakim jest kryzys sensu. Spowodował on wiele przewartościowań. Ludzie odkrywają m.in jak bardzo są zależni od przyrody i lokalnych społeczności. Zyskują także na znaczeniu rozwiązania stawiające na długoterminowość i współpracę.

Zmieniają się możliwości

Media społecznościowe, crowdsourcing, crowdfunding, ekonomia współdzielona, przedsiębiorczość społeczna, ruch zrób-to-sam, druk 3D, open-source, lean startup, smart cities to tylko wierzchołek góry lodowej. Jest cały szereg technologii, ruchów i innowacji, które diametralnie zmieniają nasze możliwości współpracy, tworzenia, komunikacji i nauki. Tworzą nie tylko nowe miejsca pracy, a także zupełnie nowe modele biznesowe, rynki i ścieżki kariery. Dostęp do wiedzy, finansowania, kontaktów czy innej ogromnej ilości zasobów jeszcze nidgy nie był tak łatwy. Na każdym poziomie - człowieka, firm, społeczności, społeczeństwa czy ludzkości zmiany te odblokowują ogromne pokłady kreatywności.

Synergia

Co najważniejsze wszystkie te zmiany w świadomości, zmiany społeczne, nowe technologie, ruchy i innowacje przeplatają się i oddziałują między sobą. Moc wszystkich zmian, które możemy obserwować tkwi przede wszystkim w ich ogromnej mnogości i synergii pomiędzy nimi. Tworzą one wspólnie na tyle duże, systemowe zmiany, że często mówi się wręcz o nowej ekonomii. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, mnożących się możliwości i wyborów. Zmiany te są ważne dla każdej osoby jako jednostki, obywatela, konsumenta, przedsiębiorcy czy pracownika. Warto dyskutować o tym jaka przyszłość nas czeka i jaką przyszłość chcemy tworzyć.

Kontakt – Marcin Giełzak
Tel. +48-42-602-25-24-12
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.