Relacje ze spotkań

Strategie i projekty w małej firmie

Strategie i projekty w małej firmie

30 stycznia spotkaliśmy się w Łukowie! Tematyka spotkania skupiła się na pokazaniu jak ważne są strategie i projekty w małej firmie.

Zarządzanie strategiczne oraz projektowe zdobywa coraz większość popularność w gospodarce, jednakże w przypadku mikro- i małych przedsiębiorstw pozostaje wiedzą tajemną; wydaje się nazbyt czasochłonne i trudne do wdrożenia. Potrzebne jest wypracowanie takich rozwiązań, które są proste i efektywne w warunkach małych firm, a tworzą podstawy do budowana skuteczności strategicznej i projektowej oraz długoterminowego rozwoju małego przedsiębiorstwa.
Strategie i projekty są ze sobą ściśle powiązane- projekty realizowane w firmie powinny mieścić się w założeniach strategicznych oraz z nich wynikać. Strategia nadaje spójność realizowanym projektom a cele strategiczne firmy przekładają się na cele operacyjne i projektowe. Strategia biznesowa jest fundamentalna dla każdej firmy.
Celem prezentacji jest przybliżenie zarządzania strategicznego oraz projektowego wraz z naświetleniem możliwości i sposobów wdrożenia w warunkach małego przedsiębiorstwa.