Relacje ze spotkań

Jak szukać, aby znaleźć i zatrudnić pracownika

Jak szukać, aby znaleźć i zatrudnić pracownika dodatkowo obniżając koszty zatrudnienia w Łukowie?

Spotkanie Przedsiębiorców East Business Club w Łukowie w restauracji  „Old Town” w dniu 20 lutego 2014 roku okazało się nie lada sukcesem!

Wystąpienie dyrektora East Business Club Sławomira Stańczuka było ogromną inspiracją dla zebranych. „Biznes ma ten przywilej, że nic go nie musi ograniczać. Cały świat stoi przed nami otworem! I taka jest właśnie nasza idea. Zamierzamy pokazywać przedsiębiorcom, że mogą robić więcej, iść dalej, osiągać to, czego pragną. Sukces jest w zasięgu ręki, pod warunkiem, że będziemy razem budować, współpracować i wzajemnie się wspierać.” – mówił.

Idea, dzięki której powstał Wschodni Klub Biznesu to łączenie ludzi poprzez biznes i w biznesie. Klub zrzesza ludzi z pasją, którzy wspólnie chcą zmieniać rzeczywistość i wznieść polską gospodarkę na wyższy poziom świadczenia usług w przedsiębiorstwach.
Celem organizacji jest osiągnięcie wyższego poziomu rynku networkingowego - poprzez profesjonalną obsługę klientów i osób współpracujących oraz świadczenie usług najwyższej jakości. Powszechnie wiadomo, że każde przedsięwzięcie przynosi największe efekty w grze zespołowej, w której uczestniczą poszczególni gracze: partnerzy, klienci, i współpracownicy dlatego wspólnie możemy osiągnąć pożądany sukces!

Na spotkanie zaproszona została Kierownik Działu Instrumentów Rynku Pracy - specjalista z Powiatowego Urzędu Pracy – Bożena Kopeć, która wygłosiła prelekcję szczegółowo omawiając sposób "Refundacji kosztów związanych ze stanowiskiem pracy dla skierowanego bezrobotnego, a także prac interwencyjnych”.  Temat okazał się bardzo przydatny i wzbudził duże zainteresowanie wśród zgromadzonych. Każdy wie, że utrzymanie pracownika wiąże się z dużymi kosztami, jednakże istnieją sposoby, aby je zmniejszyć. Okazuje się, że nie wielu przedsiębiorców wie, że ma możliwość pozyskania środków finansowych z Urzędu Pracy dla swojej firmy, a także że dzięki zatrudnieniu osoby bezrobotnej może znacznie obniżyć koszty z nim związane.

Spotkania networkingowe organizowane przez East Business Club ze względu na swoją specyfikę dają możliwość przedsiębiorcom do promocji swojej marki. Podczas takich spotkań każdy z uczestników dostaje chwilę na zaprezentowanie swojej działalności, co znacznie ułatwia nawiązanie kontaktów z interesantami i pozyskanie nowych klientów na swoje usługi. Codziennie na ulicy mijamy setki osób, a każda z nich zajmuje się czymś innym. Nasz klub zrzesza samych przedsiębiorców, którzy dzięki krótkiej prezentacji wyłaniają się z tłumu mijanych co dzień osób i mówią kim są. W ten sposób na spotkaniu powstały już wstępne plany współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, którzy jednocześnie zadeklarowali członkostwo w klubie, co na pewno zaowocuje w przyszłości.
East Business Club już dziś zapraszają na następne spotkanie w Łukowie, które odbędzie się już w marcu.