Relacje ze spotkań

Zmiany w odliczaniu od podatku VAT pojazdów samochodowych od 1 kwietnia?

Zmiany w odliczaniu od podatku VAT pojazdów samochodowych od 1 kwietnia?

Prima Aprillis?! Biurom rachunkowym nie jest do śmiechu!

20 marca 2014 odbyło się spotkanie East Business Club w Siedlcach. Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Lipińskiego, który jako dyrektor salonu samochodowego VW CARSED związany jest z branżą dotyczącą tematu naszego spotkania. Z tego miejsca pragniemy podziękować panu Krzysztofowi ponieważ umożliwił nam organizację wydarzenia i zadbał o każdy szczegół na wysokim poziomie.
Kluczowym panelem na spotkaniu East Business Club w Siedlach okazała się prelekcja Grzegorza Olczaka - Urząd Skarbowy w Siedlcach - na temat zmian dotyczących odprowadzania od podatku VAT samochodów, paliwa i ewidencji pojazdów.

Naszymi gośćmi byli przede wszystkim przedstawiciele biur rachunkowych w Siedlcach, które obsługują wiele firm z regionu, a nawet Warszawy. Temat nowelizacji ustawy wzbudza wiele kontrowersji, co zrodziło ogromną ilość pytań do naszego gościa. Spotkanie utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że istnieje wiele niedomówień w związku z nowymi przepisami, ponieważ jak stwierdzono na spotkaniu “ustawodawca nie przewidział wielu sytuacji, co znacznie utrudni kwestię rozliczania podatkowego”.

W związku z tym, że tematyka zgromadziła w salonie samochodowym CARSED biura księgowe istnieje szansa, że dzięki takiemu spotkaniu połączą siły i zgodnie z naszym hasłem dzięki współpracy będą rozszerzać swoje działalności poprzez zwiększenie zasięgu usług.

Materiały po spotkaniu do pobrania