Projekty archiwalne

Mentoring Podaj Dalej

Mentoring "Podaj Dalej"

Chcesz razem z nami budować nową rzeczywistość? Potrzebujesz wsparcia i biznesowego przyjaciela, który będzie towarzyszył Ci w trudnej drodze do osiągnięcia sukcesu? A może chciałbyś zostać mentorem i dzielić się swoją wiedzą opartą na doświadczeniu z innymi?

Naszym celem jest stworzenie kręgu przedsiębiorczego mentoringu "podaj dalej". Firmy działające na polskim rynku od 18 miesięcy mają już za sobą pierwsze problemy dotyczące spraw urzędowych i biznesowych.  Poprzez projekt chcemy pomóc przedsiębiorcom w dążeniu do "dorosłości w branży". Dzięki nam biznesmen stawiający pierwsze kroki w prowadzeniu działalności będzie mógł poczuć się pewnie, bo będzie pod opieką zawsze służącego radą doświadczonego już mentora.

Mentoring?

Genezy mentoringu możemy doszukiwać się już w starożytności. Samo słowo pochodzi z mitu opisanego w „Iliadzie”, w którym to Odyseusz wyruszając pod Troję poprosił starszego mędrca, imieniem Mentor o opiekę nad żoną i synem podczas swojej nieobecności.

Idąc w ślady Odyseusza, kiedy przedsiębiorca nie może poradzić sobie z trudnościami na początku prowadzenia działalności zwraca się po radę do osoby bardziej doświadczonej w branży, aby pomogła mu pokierować biznesem i pokonać wszystkie przeszkody.

Mentoring jest narzędziem, które w praktyce polega na tworzeniu relacji partnerskiej w strukturze mentor - nauczyciel, a mentee - uczeń, gdzie kluczowy aspekt to ciągły rozwój i wparcie. Ma on na celu zlikwidowanie wszelkich blokad, które nie pozwalają mentee na realizacją samego siebie.

Mentorem może zostać osoba posiadająca dłuższy staż na rynku i będzie pełnić rolę przyjaciela i zaufanego doradcy w kontekście biznesowym. Dzięki regularnym spotkaniom mentee pozna swoje mocne strony i znajdzie motywację do realizacji własnego potencjału, co w przełożeniu na prowadzenie działalności jest gwarancją sukcesu!

DLACZEGO?

Prowadzenie działalności jest często bardzo trudne, a to dzięki wielu przeszkodom, które wydają się nie do przejścia dla właścicieli wielu firm. Zależy nam, aby w pierwszym - tym najtrudniejszym okresie prowadzenia przedsiębiorstwa każdy właściciel, który weźmie udział w projekcie miał wsparcie.

Inspiracją dla nas był jeden z amerykańskich filmów o tym samym tytule. "Pomyśl, co mógłbyś zrobić aby świat stał się lepszy i wprowadź to w życie" - to praca domowa, którą nowy nauczyciel zadał swoim uczniom. Jeden z chłopców potraktował zadanie bardzo poważnie i wymyślił ruch "podaj dalej": "Znajdź trzy osoby, którym pomożesz. Musi to być coś, czego nie mogli zrobić sami. W zamian niech oni pomogą trzem następnym osobom itd. Powstanie wówczas piramida dobra..." i rzeczywiście plan wcielony w życie dawał niesamowite efekty od samego początku.

Naszą misją jest zaszczepienie wśród biznesmenów właśnie takiej woli pomocy, co będzie fundamentem do ewoluowania idei projektu a także osób, którym w pierwszej edycji naszego projektu wiele dała wiedza i doświadczenie mentorów dzięki czemu sami zaczną pomagać i podawać cenne rady kolejnym pokoleniom przedsiębiorców.

Chcesz razem z nami budować nową rzeczywistość? Potrzebujesz wsparcia i biznesowego przyjaciela, który będzie towarzyszył Ci w trudnej drodze do osiągnięcia sukcesu? A może chciałbyś zostać mentorem i dzielić się swoją wiedzą opartą na doświadczeniu z innymi?

Nie czekaj, dołącz do nas JUŻ DZIŚ!