Współpracujemy

Kancelaria Brandingowa GoodName

Kancelaria Brandingowa GoodName

Wielu przedsiębiorców wie, że budowanie swojej firmy to niełatwe zadanie. Każdemu zależy na tym, aby jego brand był jak najbardziej rozpoznawalny na rynku, a biznes prosperował bez zarzutów. Wielu też skupia się przede wszystkim na dochodach firmy, a zapomina lub wręcz nie wie o kluczowej dla sprawy kwestii – własności marki.

Dlaczego?

Firma to nie marka. Nawet najlepsza marketingowo nazwa nic nie znaczy bez certyfikatów własności. Co z tego, że walczysz o rozwój marki, skoro możesz nie mieć do niej praw.

Dlatego też Polish Business Club zaprosił do współpracy pierwszą w Polsce Kancelarię Brandingową GoodName. Stawiamy podstawowe pytania – czy Twoja marka jest twoja? Czy firma, która jest formą twojej przedsiębiorczości, wyrazem twojej aktywności i odpowiedzialności ma właściwą ochronę, o którą zadbałeś? Czy otworzyłeś sobie możliwości osiągania korzyści finansowych, podatkowych i strategicznych?
Obrona jako ochrona jest podstawą istnienia, do ataku i rozwoju niezbędne są siły specjalne. Marka jest taką siłą. Pod warunkiem, że jesteś jej właścicielem i potrafisz tą własnością zarządzać. Jeśli zlekceważysz ten aspekt, może cię to wiele kosztować. W ekstremalnych sytuacjach włącznie z zamknięciem dobrze prosperującej działalności.

Jak?

GoodName łączy trzy strategiczne obszary niezbędne w każdym biznesie: marketing, prawo i finanse. Pokazuje jak stać się właścicielem swojej marki, jak chronić się przed konkurencją, fiskusem, upadłością, jak zapewnić bezpieczeństwo wydatków marketingowych, jak zachować płynność finansową w kryzysie, jak wykorzystać ulgi podatkowe i dochód bez ZUS. Omawia efekt tarczy podatkowej dzięki amortyzacji, aport bilansowy i licencję zamiast dywidendy. Z niewidzialnej marki tworzy podmiot sukcesji biznesu. Każda firma ma nazwę. Swoje nazwy mają też produkty i usługi. Słowa w biznesie i marketingu mają znaczenie. Mogą mieć też wymierną wartość finansową. Audyt Kancelarii Brandingowej wskazuje na nieodkryte dotąd możliwości licencyjne i bilansowe wykorzystywanych przez firmę słów. Nadaje im rangę własności intelektualnej, która jako wartości niematerialne i prawne podnosi aktywa.

Co zyskujesz?

Będąc członkiem klubu masz dostęp do konsultacji i korzystania z usług Kancelarii. Są to jedyne w Polsce, autorskie rozwiązania dające nową perspektywę na biznes, niezależnie od jego skali i historii. Celem Polish Business Club jest tworzenie płaszczyzn ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej i przedsięwzięć biznesowych w naszym kraju. Dzięki partnerstwu GoodName umożliwiamy budowanie wartości opartej na marce. Punktem wyjścia jest jej własność i wiedza jak ją wykorzystać. Budując markę zawsze zbudujesz firmę. Odwrotnie, niekoniecznie.