Lokalne

Zmiany w podatku VAT od samochodów

Przedsiębiorco! Czy wiesz jakie zmiany wejdą w życie od 1 kwietnia w zakresie odliczania podatku VAT od samochodów?

Kierunkiem zmian w następstwie derogacji jaką Polska uzyskała po podpisaniu decyzji wykonawczej Rady z dnia 17 grudnia 2013r. dotyczącej wspólnego systemu podatku od wartości dodanej jest wprowadzenie zmian w zakresie odliczania podatku VAT z tytułu nabycia pojazdów samochodowych i paliwa do ich napędu oraz innych wydatków eksploatacyjnych.

1 kwietnia 2014 roku wejdą w życie nowe zasady w przepisach podatkowych związanych z odliczaniem i rozliczaniem podatku VAT wydatków dotyczących pojazdów samochodowych. W związku z tą decyzją East Business Club chce przekazać jak najwięcej cennych informacji wszystkim przedsiębiorcom, aby wspólnie przygotować się na zmiany!

Projektowana ustawa wprowadzi w podatku VAT możliwość 50% odliczania podatku naliczonego w odniesieniu do wszystkich wydatków (np. zakupu paliw do napędu, czy też innych wydatków eksploatacyjnych) dotyczących pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, wykorzystywanych zarówno do celów związanych z opodatkowaną działalnością gospodarczą, jak i do użytku prywatnego.

Co jeszcze?

Na to pytanie znajdziesz odpowiedź już 20 marca o godzinie 17:00 na spotkaniu East Business Club w salonie samochodowym Autoryzowanego Dealera VW CARSED w Siedlcach ul. Brzeska 181a.

Prelekcję na temat "Zmiana przepisów w zakresie odliczania podatku VAT z tytułu nabycia pojazdów samochodowych i paliwa do ich napędu oraz innych wydatków z nimi związanych." wygłosi Grzegorz Olczak - Starszy Inspektor WSP ds. Bieżącej Obsługi Urzędu Skarbowego w Siedlcach, który podczas swojego wystąpienia poruszy istotne kwestie dotyczące eksploatacji pojazdów do celów firmowych jak i prywatnych.

Spotkanie East Business Club umożliwi Ci

dostęp do pewnych informacji i bezpośrednie spotkanie ze specjalistą z Urzędu Skarbowego. To niezwykła okazja do poszerzenia swojej wiedzy i poznania metod związanych z podatkami. Nie każdy ma czas na zagłębianie się w lekturze prawniczej, dlatego często okazuje się, że nie wiele wiemy o możliwościach jakie daje nam prawo podatkowe. Jedni powiedzą - mam od tego księgowych, ale kto zadba o Twój biznes lepiej niż Ty sam? Weź sprawy we własne ręce i przyjdź na spotkanie! Nie dość, że wyjdziesz z niego bogatszy o niezwykle cenną wiedzę, to z siecią nowych kontaktów biznesowych!

Pamiętaj, że rejestrując się nie później niż dzień przed planowanym spotkaniem koszt uczestnictwa wynosi tylko 30zł, czyli otrzymujesz 10zł rabatu!

Pytania? Rezerwacja miejsca? Koniecznie skontaktuj się z nami!
Agnieszka Krysa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: 530 278 901
Tel: 504 590 721

East Business Club

Prelekcja zorganizowana jest w ramach comiesięcznych spotkań klubu biznesowego East Business Club. Zajmujemy się organizacją wydarzeń networkingowych na których poszerzysz sieć kontaktów i otrzymasz praktyczną wiedze do natychmiastowego zastosowania w Twojej firmie. Łączymy ludzi w biznesie i poprzez biznes, wspieramy przedsiębiorców z małych i średnich miastach, aby również i oni mogli poszerzać obszar działalności.
Pomaganie członkom klubu w poszukiwaniu klientów na ich produkty i usługi w regionie, województwie i całym kraju!

Podczas spotkania każdy z uczestników będzie mógł zaprezentować siebie i własną firmę w 60-cio sekundowej prezentacji. Prosimy o zabranie około 20-30 wizytówek dla innych uczestników spotkania. Spotkanie ma swobodny charakter, jednak preferujemy strój biznesowy.

Opłata pokrywa sali, cateringu i materiałów drukowanych, które otrzymasz na spotkaniu.
Liczba miejsc ograniczona i uzależniona od rejestracji przed spotkaniem.