Lokalne

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – ZASADY I NABORY W 2016

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – ZASADY I NABORY W 2016 ROKU? Spotkanie Polish Business Club dla przedsiębiorców w Siedlcach

Polish Business Club to klub dla przedsiębiorców z grupy MŚP, który prócz dostarczenia Ci praktycznej wiedzy stawia na dobrą atmosferę, współpracę i budowanie relacji!

Uczestnicząc w naszych spotkaniach otwartych otrzymujesz możliwość:

  • prezentacji Ciebie i Twojej firmy przed uczestnikami business lunchu,
  • networkingu – poszerzania sieci kontaktów z osobami, które również chcą cię poznać,
  • uczestniczenia w prelekcji merytorycznej prowadzonej przez praktyka,
  • skonsumowania 2 daniowego pysznego lunchu w gronie inspirujących osób

Każdy uczestnik spotkania ma możliwość zaprezentowania swojej działalności, co stanowi najbardziej skuteczną reklamę na rynku.

Polish Business Club wyróżnia się tym, że jako jedyny spośród klubów biznesowych w Polsce daje możliwość dostępu do wyselekcjonowanych specjalistów, ochrony interesów firm członkowskich, poszerzania sieci kontaktów biznesowych oraz szkoleń prowadzonych jedynie przez praktyków, a co za tym idzie, pozyskania niezwykle przydatnej wiedzy biznesowej. To także, a może przede wszystkim, możliwość poznania naszego klubu od wewnątrz i zbudowanie pozytywnych relacji z członkami naszego klubu w kameralnej, familiarnej atmosferze.

Przedsiębiorco! Kto ma lepiej wypromować Twoją firmę jak nie Ty sam? Nie czekaj! 

 

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – ZASADY I NABORY W 2016 ROKU?

Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania:

  • - jakie formy wsparcia są dostępne dla firm w nowym okresie programowania?
  • - czy każde przedsiębiorstwo może się ubiegać o fundusze europejskie?
  • - jakie są zasady składania wniosków o dofinansowanie?
  • - jakie nabory dla przedsiębiorców są przewidziane w 2016 roku?

Przedsiębiorcy, obok samorządów, będą w latach 2014-2020 największymi beneficjentami funduszy unijnych. W sumie na rozwój przedsiębiorstw w najbliższych 7 latach zostanie przeznaczonych 20 mld euro. Dlatego już teraz warto dowiedzieć się, na co i na jakich zasadach będzie można pozyskać środki unijne.

Największy wachlarz wsparcia do dyspozycji mają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Dotacje dla nich zostały przewidziane przede wszystkim w Programach Regionalnych poszczególnych województw, ale też z Programu Inteligentny Rozwój oraz Polska Wschodnia.

Dzięki spotkaniu poznasz wiele możliwości dofinansowania własnej działalności gospodarczej. Niektóre dotacje mogą Ci się wydać znajome, ale o niektórych usłyszysz pierwszy raz. Dowiesz się o terminach naboru wniosków z funduszy unijnych, zarówno, kiedy szukasz informacji o dotacjach na rozpoczęcie działalności jak i wtedy, kiedy chcesz uzyskać dotację dla firmy którą prowadzisz. Dotacje unijne dają szanse wielu przedsiębiorcom, aby zdobyć przewagę konkurencyjną na lokalnym i globalnym rynku. Dofinansowanie z Unii to także szansa na start w świecie biznesu.

W kolejnych latach przedsiębiorcy w szerszym zakresie będą korzystać z instrumentów zwrotnych (np. pożyczek i poręczeń), które mają poprawić dostęp małych i średnich firm do źródeł finansowania projektów umożliwiających ich rozwój na rynku. Będą one wykorzystywane w obszarze wzmacniania konkurencyjności MŚP, inwestycji w B+R i innowacje, efektywności energetycznej czy odnawialnych źródeł energii.

 

Gość specjalny:

Małgorzata Łukaszewicz

W latach 2004-2008 dyrektor operacyjna Wojewódzkiej Komendy OHP w Gdańsku. Koordynowała projektami o wartości 1 mln PLN/ rocznie.

W latach 2009-2013 była koordynatorem projektów:

"Nowa szkoła" wartość projektu:700 tyś PLN, beneficjent: Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy,
"Przedszkole Równych Szans" wartość projektu: 1,5 mln PLN, beneficjent: Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy,
"Stołeczne Forum Przedsiębiorczości" wartość projektu 3,6mln PLN, beneficjent: Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego m.st. Warszawy.
Prowadzi działalność doradczą w zakresie:

pozyskiwania dotacji na stworzenie nowej e-usługi,
mentoringu dla kobiet powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim,
-pozyskiwania finansowania dla organizacji ngo.

Przyjdź zaczerpnąć wartościowych informacji oraz spędzić czas z ludźmi, z którymi nawiążesz relacje biznesowe. To właśnie u Nas Wasza znajomość może zaowocować w nowe kontakty z potencjalnymi klientami oraz partnerami biznesowymi.

Koszt udziału

Koszt udziału to 60 zł brutto (fakturę przesyłamy mailowo do 7 dni po spotkaniu), w kwocie zawiera się obiad z 2 dań serwowany przez restaurację i przerwa kawowa. Liczba miejsc jest ograniczona!

Dodatkowo, osoby rejestrujące się online, będą miały możliwość zaprezentowania swojej działalności pozostałym uczestnikom spotkania w formie prezentacji multimedialnej w części networkingowej przygotowanej przez organizatora na podstawie informacji przesłanych podczas REJESTRACJI.

 

Agenda spotkania:

11:45 - Rejestracja na wydarzenie

12:00 - Rozpoczęcia wydarzenia

Przedstawienie idei, celów i kierunków rozwoju Polish Business Club

12:20 - Przedstawienie  uczestników spotkania (jedna minuta - jedna osoba)

13:00 - Krótka przerwa networkingowa

13:00 – Małgorzata Łukaszewicz - FUNDUSZE EUROPEJSKIE – ZASADY I NABORY W 2016 ROKU

14:45 – BusinessLunch & Networking

15:00 – Zakończenie spotkania - rozmowy kuluarowe

 
 
Dodatkowo, osoby rejestrujące się online, będą miały możliwość zaprezentowania swojej działalności pozostałym uczestnikom spotkania w formie prezentacji multimedialnej w części networkingowej przygotowanej przez organizatora na podstawie informacji przesłanych podczas rejestracji. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, nie tylko dla członków PLBC. Zapraszamy do rejestracji i przybycia!
 

Miejsce: Hotel Kamienica

kamienicaOddany do użytku w 2015 roku obiekt z pełnym zapleczem gastronomiczno-konferencyjnym. Dopełnieniem 16 pokoi o wysokim standardzie jest kompleksowo wyposażona i wielofunkcyjna sala konferencyjno-bankietowa oraz stylowa restauracja serwująca pyszne dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Wszystko to w starannie odrestaurowanej kamienicy z 1933 roku.

ul. Wojska Polskiego 60, 08-110 Siedlce
Dojazd do bezpłatnego parkingu hotelowego

Na spotkanie zaprasza:

Justyna Kopec Stepnik

Justyna Kopeć-Stępnik

Dyrektor klubu lokalnego Polish Business Club w Siedlcach

Urodziła się w Sokołowie Podlaskim, ale od najmłodszych lat mieszka w Siedlcach. Od momentu rozpoczęcia studiów związana z działalnością społeczną. Prezes, członek zarządu lub zwykły członek wielu organizacji społecznych, dla których pozyskała ponad 3 miliony złotych oraz zrealizowała wiele cenionych i szeroko opisywanych projektów. W latach 2005-2009 przewodnicząca Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Siedlce i Powiatu Siedleckiego.