Relacje ze spotkań

Czy inspektor GIODO zapuka do drzwi przedsiębiorców?

Czy inspektor GIODO zapuka do drzwi przedsiębiorców?

Nawet jeśli tak, przedsiębiorcy, którzy uczestniczyli w ostatnim spotkaniu otwartym Polish Business Club, wiedzą już, jak bezpiecznie przechowywać i przetwarzać dane, by uchronić się przed wysokimi karami, które na właściciela firmy ma prawo nałożyć Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Gość specjalny Polish Business Club, radca prawny i profesjonalny administrator bazy danych osobowych, Patryk Koralewski, poprowadził ciekawą prelekcję, w którą wciągnął uczestników spotkania. Pomimo, że temat dyskusji początkowy wydawał się skomplikowany, pytania, które padały z sali świadczyły o potrzebie aktualizacji i wyjaśnienia zagadnienia ochrony danych osobowych oraz kwestii ich przetwarzanych przez firmę, a szczególnie zabezpieczenia przedsiębiorstwa w razie ewentualnej kontroli GIODO.

Dyskusja z prelegentem przeniosła się także do części restauracyjnej, gdzie podczas znakomitego i pięknie podanego lunchu, każdy mógł zadać pytanie odnośnie swojej indywidualnej sytuacji biznesowej.

Jak zwykle, nie zabrakło entuzjazmu dla panelu networkingowego, podczas którego uczestnicy prezentowali siebie, reklamując usługi, które oferują. Nawiązały się znajomości i możliwości biznesowe. Część ofert znalazła swoich nowych nabywców, a na pewno każdy wyniósł ze spotkania plik wartościowych wizytówek, które mogą przydać się w każdej chwili.

Organizację spotkania umożliwił udział w przygotowaniach licznych patronów medialnych, wspierających działania Polish Business Club na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Szczególne podziękowania kierujemy także do Kafe Zielony Niedźwiedź za profesjonalną obsługę naszych gości, otwartość i rzetelną pomoc w każdej nagłej sytuacji oraz przepyszny lunch, który był zwieńczeniem naszego spotkania.