Relacje ze spotkań

Biznes po godzinach w Poznaniu - podsumowanie

Biznes po godzinach w Poznaniu - podsumowanie

9 lipca 2015 r. w centrum Poznania odbyły się warsztaty z cyklu Biznes po Godzinach – ladies edition. Było to pierwsze takie spotkanie organizowane przez Fundację Twoja Inicjatywa! w Poznaniu… i z pewnością nie ostanie! Tego dnia w hotelu NH Poznań zgromadziło się prawie 150 przedsiębiorczych kobiet.

– Zarówno liczba zgłoszeń, jak i ponad 90% frekwencja była dla nas dużym zaskoczeniem. Cieszę się, że przedsiębiorcze mieszkanki Poznania doceniły nasz pomysł, program i wzięły udział w warsztatach, już teraz pytając o kolejne edycje. Formuła Biznes po Godzinach świetnie sprawdza się również w innych miastach, więc z pewnością będziemy ją kontynuować – mówi Anna Flaga, prezes Fundacji Twoja Inicjatywa!

Zdecydowana większość uczestniczek warsztatów w Poznaniu, bo aż 73%, dopiero deklarowała chęć założenia swojej firmy i według ankiety przeprowadzonej podczas spotkania zdecydowała się na udział w warsztatach, aby dowiedzieć się, z czym właściwie wiąże się otworzenie własnej działalności gospodarczej, jakie są dostępne źródła jej finansowania i jak efektywnie sprzedać swój produkt.

Do udziału w warsztatach Fundacja Twoja Inicjatywa! zaprosiła ekspertów, którzy podzielili się z uczestniczkami swoją wiedzą i doświadczeniem. I tak, o procedurach związanych z otworzeniem własnej firmy, plusach i minusach pracy na własny rachunek opowiedzieli Milena Dera i Łukasz Zwolan, eksperci biznesowi z firmy Tax Care.

Magda Zdrenka, redaktor naczelna magazynu Madame, na własnym przykładzie pokazała uczestniczkom, dlaczego warto inwestować w marzenia i jak wyglądała jej droga od pomysłu na własny biznes do jego realizacji. Podczas prelekcji Sławomira Stańczuka z Polish Business Club uczestniczki dowiedziały się, na czym tak naprawdę polega networking, jak go skutecznie wykorzystywać i przekładać na biznes. Z kolei Arkadiusz Kołecki, dyrektor ds. rozwoju firmy Yasumi, na przykładzie gabinetu kosmetycznego przedstawił zasady budowy profesjonalnego salonu usługowego i podpowiedział uczestniczkom, jak zdobyć stałych klientów.

Impreza zakończyła się rozdaniem niespodzianek: nagród rzeczowych, książkowych oraz bonów upominkowych od partnerów spotkania. Wedle ankiety, przeprowadzonej w trakcie spotkania, warsztaty zostały wysoko ocenione: średnia ocen uczestników wynosiła 4,6 (skala 1-5).

Więcej informacji na stronie www.twoja-inicjatywa.pl